

Lady Linn and her Magnificent Seven
Gratis Vrijdagen
Lady Linn & her Magnificent Seven present: MIDNIGHT SUN. Naast een natuurfenomeen ook een jazz classic van Stan Kenton die eveneens op de nieuwe, gelijknamige jazzplaat van Lady Linn & Her Magnificent Seven te horen is.
De tour ‘MIDNIGHT SUN’ is een ode aan donker en licht, de dualiteit van het leven en vooral een lofzang aan de nacht. Het repertoire bestaat uit tijdloze jazz, rock, pop, house, gospel en country songs met “de nacht” als gemeenschappelijke deler, stuk voor stuk gespeeld en gearrangeerd met ruimte voor improvisatie en dialoog.
Round Midnight, The Middle of the night, een van de vele jazz classics van Nina Simone, A night to remember van Shalamar, After Midnight van JJ Cale, One of these nights van The Eagles, The night the lights went out in Georgia van Vicky Lawrence of Night Air van Jamie Woon – al deze songs komen samen in een gevarieerde set die muzikaal tot één geheel verweven wordt. Ze belichamen allemaal de eindeloze mogelijkheden van de nacht, van het onstuimige bruisende nachtleven over prille liefdes tot murder ballads en melancholie.
Over Lady Linn
Haar grootvader gaf Lady Linn al van kleinsaf de liefde voor jazz mee. Later studeerde ze jazz zang aan het Conservatorium en richtte ze de Magnificent Seven op.
Ze verdiepte zich jarenlang in swing jazz en leerde zo een uitgebreid jazz repertoire kennen waaronder
RLaound Midnight, een van de eerste jazz standards die ze zong en nu ook een plek kreeg op het nieuwe album. Midnight Sun leerde ze dan weer kennen via pianist François Glorieux, ze namen het samen op en de song liet haar daarna nooit meer los.
Jazz is niet alleen een grote liefde van Lady Linn maar ook haar Magnificent Seven komen met deze tour helemaal thuis. De nummers worden elke keer met een nieuwe frisheid en andere insteek benaderd waardoor geen enkel concert helemaal hetzelfde zal zijn.
De Magnificent Seven zijn stuk voor stuk rasechte jazzmuzikanten. De band bestaat uit Bart Van Caenegem (piano, Frivole Framboos), Filip Vandebril (bas, Black Flower, The Valerie Solanas, Antwerp Gipsy Ska Orchestra, The Whodads), Simon Segers (drums, De Beren Gieren, Black Flower, Sylvie Kreusch), Yves Fernandez (trompet, Monsieur Fernand), Frederik Heirman (trombone, Brussels Jazz Orchestra) en Marc De Maeseneer (baritonsax, Back Back, Karen Willems, The Whodads).
Credits
- Zang & piano: Lady Linn
- Bas: Filip Vandebril
- Drum: Simon Segers
- Trompet: Yves Fernandez
- Saxofoon: Marc De Maeseneer
- Trombone: Frederik Heirman
- Gitaar: Frederik Segers
Met de steun van
De Klap, District Deurne